Suvevaheaeg

Varsti on algamas koolilastele suvevaheaeg! Kahjuks just väiksemate koolijuntsudega probleemne aeg lapsevanema jaoks. Meile ei anna ju keegi suvevaheaega 😀

Koolis õpetajana nägin nii tihti, et vanemad muretsesid, et mis saab suvel. Ei taha ju peres ka kordamööda ainult puhata, sest laps on pikad päevad üksi kodus.

vOn veel nö maal elavaid vanavanemaid, kelle juurde lapsed saavad pikemaks ajaks minna. See on lihtsalt super, kui see võimalus on ja on vanavanemaid, kes jõuavad ja tahavad! Aga suvi on ju siiski kolm kuud.

Mida suuremad on need väiksed inimesed, seda lihtsamalt nad hakkama saavad. Eel-puberteedid leiavad selles vaid suurepärase vabaduse, kui kool on läbi ning vanemad tööl! Käiakse koos nö väljas ja leitakse igasugu vahvaid tegevusi. Aga väiksemad ei saa teinekord sõprade juurde ise mindudki ega sõida ka ise ühiskondliku transpordiga vms. Sealt algavadki jamad ja telefonikõned tööle- Emme, mis ma teen? Mul on igav! Emme, ma tahan Liisu juurde minna! Emme, kus mu ratas on? jnejne See nimekiri kõnepõhjustest on lõputu!

Järgmine probleem on ka muidugi söögiga! On lapsi, kes kokkavad juba varasest east ise ning saavad sellega suurepäraselt hakkama, kuid kahjuks on ka väga palju lapsi, kes seda ei tee. Ja algab jällegi telefonikõnede tulv! Emmeeeeeee!

On ka võimalus leida koju keegi, kes kõige sellega tegeleb, kuid meie ühiskonnas ei ole lapsehoidja-koduablise palkamine vaid koolivaheaja ajaks väga levinud. Samas võiks ju olla! Laps ei oleks nö üksi ning vanemal on alati teada, et on keegi, kes temaga tegeleb, võib-olla külastab ägedaid kohti jne. Kõik on ju kokkulepete küsimus. Miks mitte kasutada selleks ka nt suvevaheajale jäänud suuremaid koolinoori, kes samuti otsivad teenimisvõimalusi suvevahejal ja kellel on tegelikult ju väga raske tööd leida. Kui otsustad selle variandi kasuks, siis kaalu noorele võimaluse andmist. Loomulikult ei saa me ju teada, kui usaldusväärne ja vastutustundlik noor on, kuid kas saame alati täiskasvanu kohta seda teada? Mõnel noorel on õdede-vendade või väikeste sugulaste kaudu rohkem kogemusi lastega kui mitmel täiskasvanul kokku!

On ka võimalus broneerida lapsele koht laagritesse. Kui laps ei ole veel nii “julge-jänes”, et jääda ööbimisega laagrisse, siis väga palju on ka päevalaagreid. Ööbimisega laager on muidugi julgustükk väikse jaoks ja seda peaks kindlasti tegema koos mõne teise vahva sõbraga, sest koos on ikka julgem olla. Üldjuhul on tegemist nädalaste laagritega ning vahel ka pikematega. Ning vanemal on küll süda rahul ja telefonikõnesid vähem, kuid esimesel aastal kindlasti ka väike ärevus hinges. Eks ühel hetkel peame ju need pisikesed ämblikuvõrgu taolised nöörid vähehaaval lõdvemaks ja mõned lahti lõikama, mis meid oma pisikestega seovad. Tulles tagasi päevalaagrite juurde on neil mõned plussid ööbimisega laagrite ees. Valida tuleks selline laager, mis on kas kodu või töökoha lähedal ning temaatiliselt sobiks ka lapsele. Kui lapsele ei meeldi köögis süüa teha ja tema jaoks on igasuguse nt toore muna või liha nägemine/katsumine vastik, siis ei peaks teda ehk suruma kokkamise laagrisse vaid leidma mõne teise. Valikuid on tõesti palju. Nt pakume Moosimaja poolt sel suvel kahte valikut teemapõhine laager poistele ja tüdrukutele (vanuses 7-10) ning erilaager vaid tüdrukutele (vanuses 7-12). Mõlema kohta leiate täpsemat infot siit ->laagrid Meie poolt pakutava lisaplussiks on kindlasti ka see, et kokkuleppel saab laps oodata vanemat ka Moosimajas peale laagripäeva lõppu. Tavaline on ikka see, et laagrid lõppevad kolme/nelja ajal ning vanemad jõuavad töölt ikka kuue/seitsme ajal. Et siis kindlasti aitavad ka päevalaagrid seda suvevaheaega paremini sisustada ning kindlasti väärt kaalumist!

Millised on teie nipid suvevaheaja üleelamiseks? Jagage häid ideid ka teistele! 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: