Koristamine!!!!

cleaning-mom-and-kid.jpg

No ma ei tea kuidas teistel on, aga see koristamise teema on ikka üks igavene needus kodus. Minu arust nii palju kui ma ka ei korista, paremaks väga ei lähe ja ikka on tunne, et enne kui ringi peale saad, on algus juba jälle sassis. Kahjuks ei ole ma ka kunagi koristamist armastanud. Ma tean, et on neid, kellele kohe meeldib koristada, kuid ma ei ole kahjuks üks nendest. Niisiis olen jätnud endale meelde mõned nõuanded siit ja sealt ning panen need ka siia kirja. Nii mõnigi neist on nii päevselge, et kipub lausa ununema.

Võite aga julgelt lisada kommentaaridesse enda nippe ja nõuandeid juurde!

 1. Korista hästi tihti, siis ei kuhju korraga liiga palju tööd.
 2. Kunagi lugesin mingist uuringust, et inimesed, kes teevad hommikul voodi ära on õnnelikumad (või oli see vähem stressi vms). Igatahes pidi see olema hea võimalus saavutada seda “tehtud” tunnet. Ja tegelikult töötab küll. Lisaks sellele, et tuba näeb kohe korralikum välja, on tõesti kohe see tunne, et vähemalt midagi sain korda tehtud!
 3. Jaga suuremad “projektid” osadeks ja korista etapiti. Roomat ei ehitatud ka ühe päevaga! Samamoodi ei pea ootama seda laupäeva või pühapäeva, et terve päev koristada vaid võid teha nt toa kaupa iga päev natuke.
 4. Igal õhtul vaata, et kindlasti oleks ära pandud ja/või pestud nõud ja kraanikauss jääb puhtaks.
 5. Pane alati ära asjad nö hotspotist. Küllap sa ise tead ideaalselt, kus on sinu kodus see koht, kuhu igasugune jura kipub kogunema. Kui see koht on selgelt teada, siis püüa sellest vabaneda ja võimalusel see millegagi täita. (Nt selle köögikapi nurga peale, kuhu kogume kõike alates tšekkidest ja lõpetades kruvidega, peaksin vist lillepoti panema vms).
 6. Liigu koristades puhtast tsoonist mustema poole (nii et puhas jääb ikka selja taha, et ei “tassiks” mustust jälle puhta peale) ning ülevalt alla. Ehk siis enne ikka lae alt ja kappide pealt jne ning viimasena põrandad.
 7. Vabane üleliigsetest asjadest. Paljud kohad soovitavad ühe aasta reeglit- kui sa ei ole seda asja vajanud või nt riideid kasutanud aasta jooksul, siis tõenäoliselt ei ole sul neid ka edaspidi vaja. Aga vat millegi pärast meile meeldib asju hoida ja koguda. Nagu kunagi oli see reklaam, et võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju. Vat mul on samasugune tunne vahel.
 8. Lase lapsel koristada oma võimete kohaselt. Päris beebiga see ei toimi, aga juba paariaastane saab ja väga tahab aidata koristamisel. Eriti meeldib lastele enda väikse mopiga põrandat pesta. Ma kohe päris üllatusin, millise järjekindlusega ta seda põrandat poleeris, kui oma mopi sai. Muidugi jäi mõni koht vahele ning aega läks no ikka väga kaua, aga põrand oli põhimõtteliselt puhas. Ja vat siis on raske osa-ära halvusta, paranda, õienda vms vaid lihtsalt kiida, kui tänulik sa oled, et see väike inimene sind aitas ja su elu nii palju lihtsamaks tegi. Usu mind, sellisel juhul on abi ja hiljem oodata ja küll ka töö kvaliteet paraneb!
 9. Less is more! Ehk siis suurem osa asju saab puhastada vee ja korraliku mikrokiud lapiga. Ära jäta selle pärast koristamist pooleli, et hirmus peen vahend on kodust otsa saanud. On vähe asju, millede jaoks on vaja spetsiaalseid vahendeid. Tihti on abi ka äädikast või soodast, lihtsalt natuke uurimist ja katsetamist. Mikrokiud lappe peab ka oskama kasutada. Voltima peab neid nii, et saad võimalikult palju jälle lahti lappida ja uut poolt kasutada, sest neid ei loputada koristamise ajal vaid pestakse pesumasinas. Ka see on midagi, mida sain alles hiljuti teada, olin koguaeg ikka püüdnud vahepeal lappi pesta ja siis oli ta jälle liiga märg jne.
 10. Aknaid pese ikka pilves ilmaga!
 11. Toalett on midagi, mida tuleb puhastada tihedalt ja sealjuures on hea, kui ka nt kraanikauss jne on pidevalt puhtana hoitud. Endal hea olla ja see on midagi, mida paljud külalised kindlasti kasutavad, kui natukenegi pikemaks jäävad. Korras toalett jätab väga hea mulje kogu kodust. Magamistuppa kõik külalised ju ei sattu, kuid toaletis ikka käivad!

Kohe ei tulegi rohkem meelde, kuid ootan ka teie nippe, et ikka ja jälle edukamalt see kolgata tee läbida!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: